اتصالات سازه گلخانه با چه متریالی انجام می شود؟

نویسنده : glpipeco_user123 موضوع : مقالات پتروکاسپین بدون دیدگاه

اتصالات سازه گلخانه یکی از مهمترین مواردی است که در هنگام احداث یک گلخانه باید در نظر گرفت. به طور کلی گلخانه محیطی مرطوب و سرشار موادی است که موجب کاهش طول عمر متریال به کار رفته در اتصالات سازه گلخانه ها می شود.

به همین ترتیب باید از موادی در گلخانه ها استفاده شود که علاوه بر استحکام بالا، ضد زنگ نیز باشند. لوله گالوانیزه یکی از انواع لوله هاست که خاصیت ضد زنگ بودن در آن تقویت شده است‌.

لوله های گالوانیزه به سبب کاربرد فراوان آن ها در ساخت اتصالات سازه گلخانه ها، تحت عنوان لوله گالوانیزه گلخانه ای نیز شناخته می شوند. به جهت مقاومت بیشتر سازه های گلخانه ای بیشتر از لوله های گالوانیزه گرم استفاده می شود.

این لوله ها در شاخه های ۶ متری و در ابعاد ۱/۲ تا ۴ اینچ مورد استفاده قرار می گیرند. سایز سطح مقطع انتخاب شده لوله ها به میزان باری که توسط اتصالات باید تحمل شود بستگی دارد.

اتصالات سازه گلخانه

اتصالات سازه گلخانه

مزایای استفاده از لوله گالوانیزه در اتصالات سازه گلخانه

همانطور که گفته شد، لوله های گالوانیزه استحکام بالایی در برابر تحمل وزن و همچنین مقاومت بالایی در برابر خوردگی از خود نشان می دهند. که این خود به تنهایی میتواند بزرگترین دلیل استفاده از لوله ها در اتصالات سازه گلخانه ها به شما بیاید.

لوله گالوانیزه از لوله های فولادی ساخته شده است که توسط فلز روی یا قلع روکش شده اند. این روکش می تواند از طریق روش گرم و یا سرد انجام بپذیرد. لوله های گالوانیزه گرم طول عمر بیشتری را نسبت به لوله های گالوانیزه سرد دارا هستند.

به طور کلی یک لوله گالوانیزه گرم دارای عمر مفید بین ۲۵ تا ۳۰ سال است و یک لوله گالوانیزه سرد، نهایت ۸ سال در برابر عوامل محیطی از خود مقاومت نشان می دهد. دلیل این امر آن است که لوله گالوانیزه گرم تحت شرایط دمایی حدودا ۴۲۰ درجه سانتی گراد آبکاری می شوند.

به این ترتیب پیوند محکم تری بین روی و فلز آهن ایجاد خواهد شد. این در حالی است که لوله گالوانیزه سرد در دمای کمتری فرآیند آبکاری انجام شده و در نتیجه شاهد پیوند ضعیف تری بین روی و لوله فولادی خواهیم بود.

مطالب مرتبط

اتصالات رده 40 بنکن

Benkan sch40 fitting اتصالات رده 40 بنکن از انواع اتصالات رده 40 مانیسمان جوشی بوده که در سیستم های لوله کشی موتورخانه و تاسیسات نفت و گاز و همچنین سیستم های تحت فشار در نیروگاهها استفاده می شود. به روش تولید مانیسمان بوده و جهت محافظت از زنگ زدگی در انبار پوشش رنگ مشکی می [...]

سه راهی لوله و بوشن

سه راهی لوله از این وصاله سه راهی لوله جهت انشعاب گیری استفاده می شود . سه راهی ها شامل سه راهی قائم - سه راهی ۴۵ درجه - سه راهی تبدیل ساده و روپیچ توپیچ هستند . سه راهی قائم سه راهی قائم که سه راهی معادل نیز نامیده می شود وصاله ای است [...]

انواع زانویی لوله

اتصالات زانویی در لوله کشی آب سرد و گرم مصرفی برای اتصال لوله ها به یکدیگر ، تغییر جهت دادن لوله ، انشعاب گیری و یا تبدیل قطر لوله از قطعاتی استفاده می نمایند که آنها را اتصالات یا وصاله می نامند . وصاله ها یا اتصالات در دو نوع پیچی یا (دنده ای) و [...]