مختصر و مفید در خصوص انواع قوطی گالوانیزه گلخانه!

نویسنده : glpipeco_user123 موضوع : مقالات پتروکاسپین بدون دیدگاه

قوطی گالوانیزه گلخانه ، از پروفیل‌های پرکاربرد در احداث گلخانه‌های صنعتی امروزی محسوب می‌شود. پروفیل‌های قوطی با بهره‌مندی از مقاطع مربع و مستطیل شکل مزایای سازه‌ای بالایی ارائه می‌نمایند. از جمله می‌توان به مقاومت بالا و شکل بهینه مقطع، فرم و شکل‌پذیری مناسب، جوش‌پذیری خوب و دقت در ابعاد اشاره کرد. به همین جهت استفاده از این پروفیل‌ها در انواع صنایع رایج است. در این مطلب به بررسی نکات اساسی در انتخاب قوطی گالوانیزه می پردازیم.

قوطی گالوانیزه گلخانه به طور کلی چه مشخصاتی دارد؟

در صنعت ساخت و احداث گلخانه، قوطی گالوانیزه گلخانه مورد استفاده برای سازه و فونداسیون اغلب ضخامتی در حدود دو میلی‌متر دارد. شاخص دیگر در بررسی مقاطع قوطی‌ ابعاد مقطع می‌باشد. این موضوع بر اساس محاسبات مهندسی تعیین می‌شود اما به طور کلی قوطی‌های مورد استفاده در سازه گلخانه‌ها در ابعاد حدودی ۸*۸ سانتی‌متر مربع و کمتر به کار می‌روند.

چرا قوطی گالوانیزه؟

محیط گلخانه عموما محیطی با رطوبت نسبی بالا محسوب می‌شود. بنابراین استفاده از پروفیل‌های فلزی بدون پوشش یا با پوشش ضعیف عموما کارایی، پایداری و دوام کافی در این فضا را نخواهد داشت. به همین علت بهره‌گیری از مقاطع گالوانیزه و قوطی گالوانیزه به خصوص در سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری از فعالان این حوزه قرار گرفته است.

قوطی گالوانیزه گلخانه

قوطی گالوانیزه گلخانه

انواع  قوطی گالوانیزه گلخانه بر چه اساسی تعیین می‌شود؟

معمولا در معرفی انواع پروفیل‌های گالوانیزه از جمله لوله و قوطی گالوانیزه گلخانه، از اصطلاح گالوانیزه سرد و گرم استفاده می‌شود. در متد گالوانیزه گرم، صفحات فلزی در درون مواد مذاب پوشش گالوانیزه (مثلا روی) غوطه‌ور شده و پس از ساخت و پرداخت خنک شده و به بازار عرضه می‌شوند.

در شیوه گالوانیزه سرد مواد گالوانیزه همانند رنگ یا اسپری به سطح مورد نظر اعمال شده و پس از خشک شدن آماده عرضه می‌گردند. طول عمر گالوانیزه گرم معمولا بالای ۲۵ سال بوده و ظاهر آن براق‌تر است. گالوانیزه سرد طول عمری در حدود ۸ سال داشته برای محیط‌هایی با خورندگی بالا توصیه نمی‌شود. انتخاب بین این دو نوع مقطع بر اساس ارزیابی کارایی به هزینه با توجه به شرایط محیطی پروژه صورت می‌گیرد.

در این مطلب، استفاده از قوطی گالوانیزه گلخانه از نظر مزایای سازه‌ای مقاطع قوطی و دوام و پایداری مقاطع گالوانیزه بررسی شد. مقاطع قوطی برای احداث گلخانه انتخابی بهینه، اقتصادی، باکیفیت و البته زیبا محسوب می‌شوند و خصلت گالوانیزه بودن دوام و طول عمر سازه را تضمین می‌نماید. با این وجود انتخاب نهایی شکل مقطع، و نوع گالوانیزه پس از مشاوره با مهندسان و کارشناسان خبره در این حیطه و بر اساس مشخصات پروژه در حال اجرا صورت می‌گیرد.

مطالب مرتبط

اتصالات رده 40 بنکن

Benkan sch40 fitting اتصالات رده 40 بنکن از انواع اتصالات رده 40 مانیسمان جوشی بوده که در سیستم های لوله کشی موتورخانه و تاسیسات نفت و گاز و همچنین سیستم های تحت فشار در نیروگاهها استفاده می شود. به روش تولید مانیسمان بوده و جهت محافظت از زنگ زدگی در انبار پوشش رنگ مشکی می [...]

سه راهی لوله و بوشن

سه راهی لوله از این وصاله سه راهی لوله جهت انشعاب گیری استفاده می شود . سه راهی ها شامل سه راهی قائم - سه راهی ۴۵ درجه - سه راهی تبدیل ساده و روپیچ توپیچ هستند . سه راهی قائم سه راهی قائم که سه راهی معادل نیز نامیده می شود وصاله ای است [...]

انواع زانویی لوله

اتصالات زانویی در لوله کشی آب سرد و گرم مصرفی برای اتصال لوله ها به یکدیگر ، تغییر جهت دادن لوله ، انشعاب گیری و یا تبدیل قطر لوله از قطعاتی استفاده می نمایند که آنها را اتصالات یا وصاله می نامند . وصاله ها یا اتصالات در دو نوع پیچی یا (دنده ای) و [...]