معرفی و آشنایی با زانو چپقی گالوانیزه

نویسنده : glpipeco_user123 موضوع : مقالات پتروکاسپین بدون دیدگاه

زانو چپقی گالوانیزه چیست؟

زانو چپقی گالوانیزه یکی از پرکاربرد ترین و مهم ترین انواع زانوی گالوانیزه در صنعت تاسیسات به شمار می آید. این نوع زانویی دارای دو سر نر و ماده بوده که با یکدیگر تفاوت هایی دارند. طراحی و ساخت این زانوی چپقی به صورت سرد و گرم انجام شده و دارای انواع مختلفی می باشد.

مدل های مختلف این زانوی گالوانیزه از نظر سایز با یکدیگر تفاوت دارند و در صنایع مختلف مدل های خاصی از آن مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت های زیادی در سراسر جهان امروزه در حال تولید این محصول بوده و محصولات آن ها را می توان به وفور در بازار مشاهده کرد.

کاربرد های زانو چپقی

زانو چپقی گالوانیزه دارای کاربرد های بسیار زیادی می باشد که مهم ترین آن ها عبارتند از:

  • قابل استفاده در صنایع آبرسانی
  • قابل استفاده در صنایع کشاورزی
  • قابل استفاده در صنایع برق
  • قابل استفاده در صنایع نفت و گاز
  • قابل استفاده در سیستم های فاضلاب شهری و صنعتی
  • و…

البته روز به روز شاهد افزایش موارد مصرف انواع زانو در صنایع مختلف هستیم و شرکت های تولید کننده نیز این زانوی گالوانیزه را برای صنایع مختلف به صورت اختصاصی طراحی و تولید می کنند. یکی از مهم ترین ویژگی های این زانوی گالوانیزه برخورداری از استحکام و مقاومت بسیار بالا در مواد شیمیایی و ضربه می باشد.

زانو چپقی گالوانیزه

زانو چپقی گالوانیزه

راهنمای خرید زانو چقی

همانطور که گفته شد شرکت های بسیار زیادی در حوزه طراحی و ساخت زانو چپقی گالوانیزه فعالیت دارند. محصولات هر کدام از این شرکت های تولیدی از نظر کیفیت ساخت، دوام، ماندگاری، طول عمر، مقاومت در برابر مواد شیمیایی و همچنین قیمت و شرایط فروش با یکدیگر تفاوت دارند.

بنابراین لازم است قبل از خرید زانو چپقی و دیگر اتصالات و تجهیزات مربوطه نظیر مغذی تبدیل گالوانیزه و ناودانی گالوانیزه فولادی ابتدا تحقیقات لازم در رابطه با محصولات برند های مختلف را انجام داده و با آگاهی کامل اقدام به خرید نمود. در ضمن انواع زانو چپقی از نظر مشخصات ظاهری به خصوص سایز و رنگ با یکدیگر متفاوتند و بهتر است متناسب با نیاز خود اقدام به خرید بهترین انواع آن نمود.

مطالب مرتبط

اتصالات رده 40 بنکن

Benkan sch40 fitting اتصالات رده 40 بنکن از انواع اتصالات رده 40 مانیسمان جوشی بوده که در سیستم های لوله کشی موتورخانه و تاسیسات نفت و گاز و همچنین سیستم های تحت فشار در نیروگاهها استفاده می شود. به روش تولید مانیسمان بوده و جهت محافظت از زنگ زدگی در انبار پوشش رنگ مشکی می [...]

سه راهی لوله و بوشن

سه راهی لوله از این وصاله سه راهی لوله جهت انشعاب گیری استفاده می شود . سه راهی ها شامل سه راهی قائم - سه راهی ۴۵ درجه - سه راهی تبدیل ساده و روپیچ توپیچ هستند . سه راهی قائم سه راهی قائم که سه راهی معادل نیز نامیده می شود وصاله ای است [...]

انواع زانویی لوله

اتصالات زانویی در لوله کشی آب سرد و گرم مصرفی برای اتصال لوله ها به یکدیگر ، تغییر جهت دادن لوله ، انشعاب گیری و یا تبدیل قطر لوله از قطعاتی استفاده می نمایند که آنها را اتصالات یا وصاله می نامند . وصاله ها یا اتصالات در دو نوع پیچی یا (دنده ای) و [...]